„Zdrowo i bezpiecznie żyć” – pod takim hasłem w Naszej szkole w dniach od 15 do 21 kwietnia odbył się tydzień profilaktyki. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów, racjonalnego odżywiania się, rozwijanie zainteresowań plastycznych i literackich, ukazanie jak być zdrowym poprzez uprawianie sportu. W ramach akcji uczniowie mogli uczestniczyć w różnych konkursach: plastycznym - „Co jem by być zdrowym” (dla klas I-III) przeprowadzonym pod kierunkiem K. Sawickiej i M. Pawikowskiej, „Żyj bez nałogów” (dla klas IV – VI) koordynowanym przez L. Kanię. W konkursie literackim „Zdrowie największym skarbem człowieka” (dla klas IV) koordynatorem była I. Paczkowska Mendasik. Uczestnicy mogli również obejrzeć przedstawienie „O Królewnie Śnieżce bajka inaczej”, które przygotowali uczniowie klasy IVc pod kierunkiem A. Sobczak i R. Pietrzak. Ponadto klasy młodsze mogły uczestniczyć w spotkaniu z pielęgniarką szkolną oraz dowiedzieć się o szkodliwym działaniu nikotyny i alkoholu na organizm człowieka.
Innym przedsięwzięciem przygotowanym dla klas młodszych w ramach tygodnia profilaktyki były igrzyska sportowe pod hasłem „Zdrowym i radosnym być”. Klasy VI natomiast wzięły udział w I Mistrzostwach szkoły w mini piłce siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły.
Podczas akcji każdemu dniu tygodnia odpowiadała inna barwa co spowodowało, iż w szkole zagościły różne kolory tęczy od żółtego przez niebieski, zielony po pomarańczowy.
Zwycięzcy poszczególnych konkursów zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz słodkimi upominkami. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych w naszej szkole.

Komentowanie niedostępne