Dnia 23.06.2015 roku odbył się konkurs frazeologiczny "CO TO ZNACZY ?". Zadaniem było dopasowanie podanych związków wyrazowych do ich objaśnień. Chętni uczniowie z klas IV-VI mogli również sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności korzystania ze słowników. Pomocne okazało się na pewno przeczytanie książki G. Kasdepki "Co to znaczy...101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń". W czasie konkursu można było korzystać ze słownika frazeologicznego. Pomimo informacji, iż nie ma nagród rzeczowych, a można zyskać takie korzyści jak: utrwalenie znajomości związków wyrazów, pogłębienie umiejętności korzystania ze słowników, odczucie wewnętrznej satysfakcji wynikającej z uczestnictwa w konkursie, dokonanie samooceny, do konkursu przystąpiło 27 uczniów. Okazało się, że większość uczniów stanęła na wysokości zadania i doskonale poradziła sobie z testem. Były prace poprawne w 100%. Ci, którzy popełnili błędy mogli na bieżąco poprawić swoje prace i utrwalić dobre odpowiedzi. Do samooceny posłużyły stemple z różnymi napisami, np.: wspaniale, super, dobra robota, muszę być bardziej uważny. Przeprowadzony konkurs z pewnością był okazją do nauki i zabawy, a ze względu na sposób nagradzania miał charakter innowacyjny.
Organizatorzy: Elżbieta Izydorkiewicz, Małgorzata Domagalska.

Komentowanie niedostępne