Pod takim hasłem dnia 13.11.2015r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy dla uczniów klas trzecich. Przedsięwzięciu przyświecała idea, na której oparty został Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Konkurs poprzedził etap pisemny, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie wspomnianych klas.
Zwycięzcy, wspomagani przez swoje koleżanki i swoich kolegów rywalizowali odpowiadając na pytania i rozwiązując zadania praktyczne. W ten sposób zdobywali punkty na rzecz swojej klasy.
Przygotowując się do zmagań konkursowych uczniom przybliżono literaturę dla dzieci: wybrane wiersze i opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej i Grzegorza Kasdepke.
Cieszy fakt, iż trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat poznanych lektur, a także całe klasy zaangażowały się w czasie konkursu np. podczas prezentacji piosenki, hasła lub okrzyku zachęcającego do czytania. Powstały też bardzo interesujące prace plastyczne opatrzone tytułem, nawiązujące do tekstów literackich wykorzystanych w konkursie.
W ciekawy, zabawny sposób uczniowie przedstawili swoich ulubionych bohaterów książek G. Kasdepke- bliźniaków: Kubę i Bubę. Nie zabrakło także konkurencji, którą należało wykonać w określonym czasie. Wspomniane zadanie („porządkowanie pokoju”) nawiązywało z kolei do wiersza M. Strzałkowskiej pt. „Ala i Ola”.
Podsumowując konkurs jury w składzie: pani Danuta Kuczyńska, pani Renata Kozicka oraz pani Patrycja Rakowska wyłoniło zwycięzców. Zważywszy na to, iż tylko jeden punkt przewagi zyskała klasa 3a nad klasami 3b i 3c, to wszyscy okazali się wielkimi wygranymi.
Wśród zaproszonych gości byli też uczniowie z klasy specjalnej ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Oni również czynnie włączyli się do konkursu, wykonując pracę plastyczną.
Nie zabrakło pochwał, braw i nagród. Cel - nauka przez zabawę z książką - został osiągnięty.

Organizatorzy:
Elżbieta Izydorkiewicz, Małgorzata Domagalska