Wigilia Samorządu Szkolnego przygotowana przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem Pani Anny Sobczak – pedagoga szkolnego i Agnieszki Henke - opiekuna Samorządu Szkolnego odbyła się 15 grudnia 2015r. Uzdolniona muzycznie młodzież naszej szkoły wykonała wiele utworów

o tematyce świątecznej przeplatanych wierszami, życzeniami. Artyści zaśpiewali i zagrali kolędy tradycyjne, jak i te mniej znane, na przykład pastorałkę „Leć kolędo w świat”, "Szczęśliwa Boża Rodzina”, „Maleńką Miłość” z repertuaru Eleni  czy „Ucieczkę do Egiptu” z musicalu „Metro” oraz „Złotą Jerozolimę” z repertuaru „Skaldów”, Edwarda Stachury ,, Confiteor”. Bogactwo instrumentów muzycznych oraz piękne głosy naszych uczniów, wszystko to przyczyniło się do tego, iż była to swoista „uczta dla ducha i ucha”. Wykonanie utworów było naprawdę na wysokim poziomie. Nasi uczniowie śpiewali „sercem”.
Mądre życzenia zaproszonych gości: Księdza Prałata Ireneusza Juszczyńskiego, pań dyrektor: Danuty Kuczyńskiej i Anity Gierszewskiej, opiekuna Samorządu klas młodszych Małgorzaty Pawikowskiej wprowadziły nas w zadumę nad tamtą nocą narodzin Boga, ale też przypomniało nam, iż Bóg ciągle pragnie rodzić się w nas i chce nam ofiarować  miłość, pokój, dobro.

Słowami Orędzia z groty betlejemskiej Lamberta Nobena zakończyliśmy nasze wigilijne rozważanie. Niech ta krótka refleksja pomoże nam na nowo przeżyć spotkanie z przychodzącym Chrystusem, wszak tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca. Tylko od nas zależy, czy przygotujemy Mu miejsce.

Organizatorzy: Anna Sobczak, Agnieszka Henke