W dniu 21 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Ziemi. Przygotowali go uczniowie klasy VI B wraz z wychowawcą. Dzieci przeniosły nas do krainy Smurfów, w której niebezpieczny Gargamel zatruł rzeczkę. Jednak Papa Smurf znalazł wyjście z zaistniałej sytuacji i Smurfy zbudowały oczyszczalnię. W wiosce ponownie zapanował ład i porządek.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem wcielili się w role i przebrali za bajkowych bohaterów. Dziewczynki zaśpiewały piosenki dotyczące ochrony środowiska.
Na zakończenie przedstawienia Smurf Zgrywus zaskoczył zebranych swoim prezentem i wystrzelono konfetti.