W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa nr 1 po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł, przygotowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.
Koordynatorem akcji w placówce był Pedagog Szkolny – Pani Anna Sobczak, do konkursu plastycznego uczniowie zostali przygotowani i zgłoszeni przez nauczyciela plastyki – Panią Lidię Kanię.
13 osób przekazało swoje prace na konkurs plastyczny pod tytułem „POD DOBRĄ OPIEKĄ”. Pokazywały one, czym może być dobra opieka. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki, które pojawiły się na stronie organizatora 31 sierpnia 2016 r.
Trzy uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu, wyłonionymi spośród wielu tysięcy dzieci z całej Polski:
Alicja Czarniak – klasa V c,
Karolina Gralak – klasa VI b,
Aleksandra Podlewska – klasa VI c i otrzymały nagrody książkowe ,,Motyle dzienne, motyle nocne” M. Jurczak, które zostaną przesłane do Urzędu Miasta i Gminy.

Uczennicom życzę dalszych sukcesów i powodzenia w kolejnych konkursach!!!