Dnia 16.01.2017r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt.: "Maskarada i karnawał". Główną intencją spotkania była integracja uczniów bez deficytów rozwojowych z uczniami mającymi trudności w nauce. Podstawą do osiągnięcia tego i pozostałych celów zajęć był występ uczniów klasy IIIb, którzy zaprezentowali w sposób niekonwencjonalny (wykorzystując elementy gry teatralnej) piosenkę i taniec do tekstu "Maskarada…". Zaproszeni uczniowie mieli okazję włączyć się do wspólnej zabawy, przejmując role poprzedników. Mogli liczyć na pomoc i wsparcie koleżanek i kolegów z klasy IIIb.
Kolejnym zadaniem gości było zdobienie masek karnawałowych. W zajęciu tym doradzali i aktywnością wykazali się nasi "pomocnicy". Powołane zostało jury, które w sposób życzliwy i koleżeński dokonało oceny masek. Usłyszeliśmy same pochwały. Maski rzeczywiście okazały się kolorowe, ładnie i ciekawie ozdobione – z pewnością będą wykorzystane podczas szkolnej zabawy choinkowej. Padły także pytania kluczowe, które skłoniły uczniów do konstruktywnych odpowiedzi. Dzieci bawiły się i jednocześnie uczyły. Panowała miła, serdeczna atmosfera. Uczniowie byli aktywni i w miarę swoich możliwości realizowali powierzone zadania. Na koniec wspólnie bawiono się na korytarzu szkolnym.
Na pewno praca w tak zróżnicowanej grupie przyczyni się do zacieśnienia pozytywnych relacji między uczniami.
Zajęcia przygotowane i przeprowadzone przez panie: Małgorzatę Domagalską i Elżbietę Izydorkiewicz obserwowała pani dyrektor Danuta Kuczyńska.