DZIEŃ PAPIESKI W SP 1

16 października obchodziliśmy kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na tron papieski. Właśnie wtedy, 28 lat temu byliśmy świadkami cudu. Po raz pierwszy na Stolicy Piotrowej zasiadł Polak, który przybrał imię Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod kierunkiem nauczycieli: B. Stawskiej - Kostrzak, E. Izydorkiewicz i M. Domagalskiej, przygotowały program upamiętniający to wielkie wydarzenie. Uczniowie w czasie obchodów Dnia Papieskiego w Kościele oraz w czasie apelu w szkole przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, recytowali fragmenty Jego dzieł i zaśpiewali ulubione pieśni Papieża. Wzruszenie i zaduma malujące się na twarzach słuchaczy świadczyły o tym, że postać Karola Wojtyły i Jego nauczanie jest ciągle żywe wśród nas. Właśnie Jego pontyfikat umocnił w nas wiarę i nadzieję, pozwolił w pełni zrozumieć znaczenie słów: tolerancja, współczucie, duchowa siła. Ponadto otrzymaliśmy od niego bezcenny dar - miłość oraz poczucie więzi z drugim człowiekiem. To pozwoliło nam zjednoczyć się we wspólnej modlitwie, śpiewie, wspomnieniach i po raz kolejny poczuć dumę, że jesteśmy Polakami, Jego rodakami.

B. Stawska - Kostrzak