SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegorocznej akcji „Sprzątania świata” przyświecało hasło „Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady”. 15 września nasza szkoła, jak w poprzednich latach, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Chcieliśmy w ten sposób poprawić wygląd najbliższego otoczenia.

Uczniowie wszystkich klas porządkowali tereny wokół szkoły – ulice: Hanki Sawickiej, Nową, krakowską, działki, teren wokół przystanku PKS i nad jeziorem Smętowo. Akcja poprzedzona była audycją „Segregacja u Krawczyków”, przygotowaną przez SK LOP oraz pogadankami i rozwiązywaniem zadań „9 najprostszych rzeczy, które każdy z nas może zrobić dla Ziemi.” Działania te miały uświadomić uczniom, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska. Należy unikać, jeżeli to możliwe, produktów jednorazowych. Na zakupy warto chodzić z własnymi torbami i nie używać reklamówek. Napoje lepiej kupować w butelkach szklanych – nie w kartonach czy opakowaniach plastikowych. Zużyte baterie można przynosić do szkoły, a przeterminowane lekarstwa oddawać do apteki. Gdyby każdy z nas przynajmniej raz w tygodniu zrobił jedną małą rzecz mającą na celu ochronę środowiska, zaoszczędzilibyśmy tony surowców i ochronilibyśmy nasza Ziemię przed olbrzymią ilością szkodliwych odpadów.

M. Bordoszewska