11 LISTOPADA – ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Dzień 11 listopada upamiętnia jedno z najważniejszych wydarzeń – odzyskanie niepodległości przez Polskę. Z tej właśnie okazji przedstawiciele klas 5 i 6, pod kierunkiem nauczycieli – A. Gołębiewskiej, J. Dulskiej i B. Stawskiej Kostrzak, H. Dombek – Budziszowskiej i M. Czyżniejewskiego przygotowali uroczysty apel. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju – rozbiory, powstania, I wojnę światową. W wierszach i pieśniach opowiadali o losie Polaków, którzy musieli walczyć o wolną, niepodległą ojczyznę. Mówili o ich tułaczce, bohaterstwie, poświęceniu i niezwykłej determinacji, która doprowadziła do tego, że Polska znów zaistniała na mapach świata. Widzowie w ciszy i skupieniu obejrzeli również kilka scenek obrazujących najbardziej dramatyczne momenty walki o wolność. Dzięki temu mogli lepiej zrozumieć znaczenie słów, które kończyły naszą uroczystość „Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami...