„MAŁE ATENY – WESOŁE ROZGRYWKI” – turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Brześć Kujawski.

09.11.2006r. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1 zamieniła się w olimpijski stadion. Igrzyska rozpoczęła uroczysta inauguracja, w czasie której Pani Anna Sobczak powitała przybyłych gości: Pana Burmistrza miasta i Gminy Brześć Kujawski – Wojciecha Zawidzkiego, Księdza Prałata  - Ireneusza Juszczyńskiego, Panią Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty – Annę Wenecką, Panią Annę Kozicką, Panią Katarzynę Glonek, Pana Andrzeja Dobskiego oraz zawodników ze: Szkoły podstawowej w Brzeziu, Szkoły Podstawowej w Wieńcu, z Kąkowej Woli, z SP2 i gospodarzy – SP1.

Igrzyska otworzyli: Pani Dyrektor Danuta Kuczyńska i Pan Burmistrz Wojciech Zawidzki, którzy zapalili ogień olimpijski przekazany im przez uczniów.

Celem turnieju było:

- kształtowanie u dzieci cech charakteru: śmiałości, odwagi, wiary we własne siły, zaradności, uczciwości, współdziałania w grupie, przestrzegania przepisów,

- zapoznanie z historią i ideą igrzysk olimpijskich, zasadami fair play, różnymi dyscyplinami olimpijskimi,

- zachęcenie dzieci do uprawiania sportu i śledzenia wyczynów naszych sportowców,

- integrowanie szkół przez wspólną zabawę.

Drużyny brały udział w konkurencjach sportowych:

- strzały do bramki,

- rzuty do kosza,

- sztafeta wahadłowa,

- skok w dal z miejsca,

- współzawodnictwo zwinnościowo – szybkościowe.

W konkursie wiedzy olimpijskiej było to:

- kolorowanie kół olimpijskich,

- rozpoznawanie piłek,

- wykonywanie laurów olimpijskich.

Całą imprezę uświetniły taneczne popisy dziewczynek z SP1.

Klasyfikacja drużyn:

I miejsce – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1

II miejsce – reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kąkowej Woli

III miejsce – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2

Zawodnicy tych szkół zostali udekorowani medalami. Puchar i magnetofon otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1. Szkoły z Brzezia i Wieńca otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. W gminna olimpiadę klas młodszych zaangażowali się wspaniali ludzie, którzy doskonale rozumieją, że „zabawa jest pierwszą mistrzynią dziecka” – Pan Burmistrz Wojciech Zawidzki, Ks. Prałat Ireneusz Juszczyński, Pani Anna Kozicka – kierownik Biblioteki Miejskiej oraz Państwo Anna i Jan Chałasowie.