ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

13 października 2006 – to dzień, który szczególnie zapamiętają wszystkie pierwszaki. Tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie, czyli włączenie dzieci z  klas pierwszych w poczet pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście oraz  rodzice, którzy byli świadkami ważnego momentu z życiu dzieci. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego, której pomagali przedstawiciele klasy V c. Oni to egzaminowali kandydatów i sprawdzali, czy sprostają trudnemu zadaniu bycia godnym uczniem naszej szkoły. Po części oficjalnej, podczas której pani dyrektor Danuta Kuczyńska i pani wicedyrektor Anita Gierszewska dokonały aktu pasowania na uczniów, nadszedł czas na pierwsze „prawdziwe” zaprezentowanie się na szkolnej scenie. Wszystkie pierwszaki wzięły udział w programie artystycznym, w czasie którego zaprezentowały swoje umiejętności śpiewania, tańczenia i recytowania wierszy. Po uroczystości pierwszaki przeszły do klas, gdzie odbył się krótki poczęstunek.