Dzień nauczyciela

Jakże nie pisać wierszy,
Jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za serce...

Przepiękna dekoracja, odświętne stroje, kwiaty, uśmiechy na ustach - tak można by podsumować uroczystość, która odbyła się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim. Kochani Nauczyciele, bądźcie wciąż z nami, czy jesteśmy duzi, czy jeszcze mali. Życzymy Wam szczęścia na następne lata... - tymi słowami podziękowano nauczycielom za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i włożony trud. Samorząd szkolny przygotował montaż słowno – muzyczny. Wykonawcami byli uczniowie klasy Vc. Uroczystość prowadzili Marta Molenda i Maciej Kozicki. Recytowano wiersze, śpiewano piosenki na wesoło. Wysłuchano tekstów na melodie Czerwone korale, Zatańczysz ze mną jeszcze raz, Taki mały, taki duży, czy Nie boję się, które rozbawiły szkolną społeczność.
            Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły, która złożyła serdeczne życzenia nauczycielom i podziękowała za występy. W dowód wdzięczności, na ręce dyrekcji uczniowie złożyli bukiety kwiatów. Pedagodzy otrzymali barwne laurki z życzeniami, wykonane przez panie ze świetlicy szkolnej. Kolejna taka uroczystość już za rok.

L. Pińkowska