„Niech ten radosny dzień,
Na zawsze Twe troski odsunie w cień,
I niech się śmieje do Ciebie świat
Blaskiem szczęśliwych i długich lat.”

Takie życzenia otrzymały wszystkie panie w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim. 9.03 br. odbyła się uroczysta akademia poświęcona Dniu Kobiet. W tym dniu chyba każdej dziewczynie i kobiecie dopisywał humor. Zgromadzeni na sali uczniowie klas V c i VI c wraz z Samorządem Szkolnym( opiekunowie A. Sobczak, L. Pińkowska) przedstawili scenariusz, prezentujący kobiety różnych epok. Odbiorcy przenieśli się myślami do czasów bardzo odległych – od Biblii, średniowiecza, poprzez kolejne okresy, aż do współczesności. Ponadto wykonano również teksty piosenek Edyty Górniak Jestem kobietą, czy Ryszarda Rynkowskiego Dziewczyny lubię brąz. Głównym hasłem, jakie przyświecało uroczystości były słowa piosenki Marka Grechuty I Ty tylko Ty będziesz moją damą. To nie jedyne atrakcje, jakie czekały na uczestników. Na zakończenie wszystkie kobiety zgromadzone na sali otrzymały pyszne upominki - słodkie murzynki. Nauczycielkom i personelowi wręczono laurki z życzeniami. Na ręce dyrekcji p. D. Kuczyńskiej, p. A. Gierszewskiej i zaproszonego gościa (p. M. Dybek) złożone były bukiety kwiatów.

L. Pińkowska