Góra grosza

Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie włączyli się w akcję Góra Grosza. W tym roku zbiórka została przeprowadzona na terenie szkoły w dniach od 24 XI do 5 XII 2008 r. przez Samorządu Uczniowski.

Celem akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE
ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE

Dziękujemy wszystkim za czynny udział w akcji, a te najdrobniejsze monety z pewnością stworzą ogromny fundusz najbardziej potrzebującym. Udało nam się zebrać 40 kg monet. Przeliczenie zebranych pieniędzy odbyło się pod nadzorem p.Anny Sobczak i p.M.Dryś, a uzyskana kwota to 581 zł. 35 gr. Na jednego ucznia przypada więc 1 zł. 50 gr. Wśród klas starszych najlepszymi zbieraczami okazali się uczniowie klasy V a.

Opiekun SU – Anna Sobczak