Odsłonięcie pomnika Łokietka

Dzień 27 września br. z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszej lokalnej społeczności. Właśnie wtedy nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika króla Władysława Łokietka. Prelekcje historyczne, wręczania odznaczeń, tłumy zaproszonych gości, występ Czerwonych Gitar - to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na zgromadzonych. W tym dniu w Brześciu odbył się jarmark, na którym prezentowali się między innymi twórcy sztuki ludowej.

W uroczystości brała także udział społeczność naszej szkoły. Poczet sztandarowy (Karolina Nowaczyk Rzadkowolska Lidia, Piotr Włodarzewski) prezentował placówkę podczas Mszy Świętej i przed pomnikiem Łokietka. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie klas piątych i IV c pod opieką nauczycieli: J. Dulskiej, B. Stawskiej- Kostrzak i M. Czyżniejewskiego zaprezentowali inscenizację o królu Łokietku, patronie szkoły. Przedstawiono dzieje rodziny królewskiej i nawiązano do bitwy pod Płowcami.

L. Pińkowska