Wigilia Samorządowa

Wigilia – jaki piękny urok kryje to proste słowo. Jest to wieczór, gdy jaśniej świeci rodzinna gwiazda, kiedy życzenia składamy bliskim, przez biel opłatka, kiedy z daleka w rodzinne progi dzieci przybiegną, a serca miłości i przebaczenie zlewa się w jedno... W ten sposób rozpoczęto opłatkowe spotkanie wigilijne. Organizatorem uroczystości był Samorząd Szkolny wraz z opiekunami p. Anną Sobczak i p. Lilianną Pińkowską. Na spotkaniu obecni byli zaproszeni goście: dyrekcja p. Danuta. Kuczyńska i p. A. Gierszewska, pedagog szkolny R. Pietrzak, siostra Urszula oraz M. Dryś- opiekun samorządu szkolnego klas młodszych. W Wigilii uczestniczyły delegacje trójek klasowych. Przedstawiciele klas I-III przybyły na zaproszenie starszych kolegów, uczniów klas IV- VI. Podniosły nastrój i niezwykłą atmosferę potęgowała dekoracja, lampiony, przepięknie zastawiony stół, ze stroikami, opłatek. Ponadto uwagę zwracał odświętny ubiór uczestników. Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Gdy śliczna panna, Jezus malusieńki, Cicha noc – takie i wiele innych kolęd można było zaśpiewać podczas spotkania.
            Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości. Spotkanie było okazją do refleksji i integracji.

L. Pińkowska