Szkolne wiadomości

Wieści z samorządu szkolnego

Od września br. pracę rozpoczął nowy samorząd uczniowski, którego opiekunami zostały panie Anna Sobczak i Lilianna Pińkowska. W trójce szkolnej znaleźli się Katarzyna Ochmańska, Magdalena Radaszewska i Maciej Kozicki. Poczet sztandarowy reprezentują: Lidia Rzadkowolska, Karolina Nowaczyk i Piotr Włodarzewski. Samorząd już rozpoczął swoją działalność. Na wstępie przygotowano harmonogram uroczystości i imprez szkolnych na rok 2008/2009 roku, usprawniający organizację pracy. We wrześniu odbyło się sprzątanie świata i dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Ponadto przedstawiciele naszej placówki uczestniczyli w gminnej uroczystości odsłonięcia pomnika Władysława Łokietka. Przed nami kolejne imprezy - Dzień Edukacji Narodowej, ślubowanie klas pierwszych, Święto Niepodległości, Andrzejki. Zaplanowano również: Mikołajki, Wigilie klasowe i szkolną, zabawę karnawałową, Walentynki, obchody dnia kobiet, patrona, dziecka, sportu...
Harmonogram imprez jest napięty, a czas płynie nieubłaganie.

Sezon sportowy rozpoczęty

30.09 b r. w Kowalu odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. W finale powiatu włocławskiego sztafeta dziewcząt SP nr 1 w Brześciu Kujawskim( 8*800m) zajęła drugie miejsce. Skład drużyny: Pakulska Roksana, Ochmańska Katarzyna, Śmiałek Karolina (6c), Nowaczyk Karolina, Rzadkowolska Lidia, Kleparska Kamila ( 6b), Szczepaniak Roksana, Szwankowska Łucja (5c), Walczak Zofia (5a).
            Grupa chłopców, w składzie: Kozicki Maciej, Haor Jakub, Przybysz Patryk -kl.5 c, Czarnecki Krystian – 6 c, Suchara Sebastian- 6 a, Rojecki Michał -5 b, Usorowski Adam – 5 b, Szczepański Jakub 5a, Urbański Dawid -5 d, zajęła siódme miejsce.
            Karolina Nowaczyk uzyskała piąte miejsce w finale powiatu włocławskiego Indywidualnych Biegów Przełajowych. Będzie reprezentować powiat w finale wojewódzkim w Bydgoszczy.
Opiekunami sportowców byli p. A. Sobczak i W. Wawrzyniak.
Laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

L. Pińkowska