Szkolne wiadomości

Spotkanie z policjantem

Przez ulicę przechodź żwawo, spojrzyj w lewo, potem w prawo - zachęcali uczniów klas 1-3. policjanci, którzy 19 listopada br. przeprowadzili z nimi pogadankę. Celem spotkania była rozmowa na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny i wesoło śpiewały.
            Następnie głos zabrał gość, który nauczył najmłodszych wierszyka. Wiedzą o tym wszystkie dzieci od straszaków aż do smyków, zanim wejdzie się na jezdnię trzeba stanąć na chodniku - recytowali najmłodsi. Na sali pojawił się również delfinek, a uczniom klas pierwszych rozdano światełka odblaskowe.

Koszykarze w szkole

26.11 br. na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów z koszykarzami Anwilu Włocławek Markiem Brkicem ( z Serbii), Bartłomiejem Wołoszynem, Kamilem Michalskim i Hubertem Hejmanem (kierownik drużyny) Goście przybyli na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego p. E. Sawińskiej.
Koszykarze zaprezentowali uczniom krótki pokaz gry w piłkę, podzielili się refleksami na temat wyczerpujących treningów i odpowiadali na zadawane pytania. Zgromadzeni uzyskali autografy i fotografowali się z koszykarzami.

Mini piłka siatkowa

26 listopada dziewczęta i chłopcy z klas 5 i 6 ( Barańska M., K. Kleparska, B. Kołtuńska, J. Rogiewicz, K. Nowaczyk, R. Osińska, K. Kołowska, A. Zielińska, D. Wszelaki, M. Ziółkowska, K. Kubik, P. Sobczak, S. Suchara, E. Burdziński, M. Kleparski, D. Kaszuba, P. Włodarzewski, M. Kozicki, B. Piotrowski, K. Czarnecki) reprezentowali szkołę w rozgrywkach mini piłki siatkowej.
              W etapie gminnym udział wzięli: SP nr 1 i 2 w Brześciu Kujawskim, w Wieńcu i Brzeziu. Zarówno chłopcy, jak dziewczyny zajęli pierwsze miejsce i przeszli do półfinału, który odbył się w grudniu.
            Drużyna męska z naszej szkoły wywalczyła trzecie miejsce w półfinale powiatowym. Laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Mikołajki

5 XII na sali gimnastycznej odbyły się Mikołajki. Uroczystość przygotowana została wychowawców klas 4 (A. Henke, A. Jandy, M. Czyżniejewski). Każda z klas przedstawiła krótki program artystyczny. Były śpiewy, tańce, pokazy sztucznych ogni i słodkie upominki.
Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który rozdawał uczniom cukierki.

L. Pińkowska