Szkolne wiadomości

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Wariacje na temat zimy to tytuł konkursu plastycznego, organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Brześciu Kujawskim. Uczniowie wykonywali prace plastyczne dowolną techniką ( bibuła, wycinanki, farby, kredki, plastelina) na świetlicy szkolnej. Sugestie i wskazówki dawały wychowawcy świetlicy panie M. Domagalska i L. Pińkowska. Najczęściej tematyka prac związana była z pejzażami, choinkami, zabawami zimowymi. Wśród nagrodzonych z naszej szkoły znaleźli się: kategoria klas młodszych I miejsce - Agnieszka Gapska ( II a), II miejsce Kamila Olczak ( III a), III miejsce - Karolina Gralewska ( III b); kategoria klas starszych 1. miejsce Karolina Robaczyńska ( 6 b), na drugim miejscu znalazł się Rafał Żelazek ( VI c), 3. Roksana Osińska ( VI b). Otrzymali oni nagrody rzeczowe, a pozostali ( osoby wyróżnione) kolorowe plany lekcji.

Zabawa karnawałowo - walentynkowa

12 lutego br. na sali gimnastycznej SP nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyła się zabawa karnawałowa połączona z koncertem walentynkowym. Impreza składała się z dwóch części. Uczniowie przebrani byli za postacie z bajek. Wspaniała dekoracja, stroje, odpowiednia muzyka zachęcały zgromadzonych do wspólnej zabawy. Był taniec z balonami, konkursy, słodkie nagrody i mnóstwo innych atrakcji. W koncercie z okazji Walentynek uczniowie klasy VI c ( wychowawca p. A. Sobczak) wraz z Samorządem Szkolnym zaprezentowali krótki montaż słowno - muzyczny na wesoło, przypomnieli legendę o Świętym Walentym. Miłość jak wino, Nie kłam, że kochasz mnie, Kocham Cię kochanie moje - to tylko niektóre piosenki, jakie zaprezentowali wykonawcy. Ponadto czytano wiersze o miłości, przyjaźni, a dyrekcja wręczała karty walentynkowe. Następnie każda z klas przedstawiła program artystyczny. W tym dniu wszystkim dopisywały humory.

Odznaka wzorowego ucznia

13 lutego br. w naszej szkole zorganizowano apel, na którym dyrekcja szkoły p. Danuta Kuczyńska i p. Anita Gierszewska wręczyła wyróżnienia. Uczniowie klas 4-6, z najlepszymi wynikami, w I semestrze roku szkolnego 2008/2009, otrzymali odznaki wzorowego ucznia ( średnia ocen od 4,75). W gronie nagrodzonych znaleźli się: klasa IV a – M. Tomczak, A. Turnicka, W. Hendzelek, IVb – M. Szczepanowicz, IV C I. Polak, D. Malinowska, A. Łącki, Va –Z. Walczak i R. Kotas, Vb K. Kobielska, V c – J. Drzewiecka, J. Haor, A. Jóźwińska, Vd – R. Rzadkowolski, VI a – A. Chamryga, M. Radaszewska, M. Ziółkowska. Wyróżnionym gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Zimowe półkolonie z jedynką

Nadszedł upragniony przez uczniów czas ferii zimowych. W jaki sposób ciekawie, a jednocześnie miło spędzić ten krótki okres, gdy nigdzie nie wyjeżdżamy? Jak zorganizować zimowy poranek i przedpołudnie? Jednym z trafnych pomysłów okazały się zimowe półkolonie z jedynką. Pod takim hasłem w dniach 16 - 20 II br. od 9-13 uczniowie SP nr 1 w Brześciu Kujawskim mogli spędzać czas. Zajęcia prowadziły p. M. Dryś i p. S. Golasińska. Na uczestników czekały gry i zabawy sportowe, rozgrywki terenowe, podchody, zajęcia plastyczne, wyciszające, relaksacyjne, integracyjne, teatralne, muzyczne, łamańce językowe. Ponadto odbyły się konkursy z nagrodami. Każdego dnia uczestnikom dostarczano mnóstwo nowych wrażeń. Uczniowie przenieśli się w Krainę Kwadratów, uczestniczyli w warsztatach teatralnych (Teatr Lalek), na których przygotowywano scenografię, rekwizyty, postacie do Czerwonego Kapturka i Kopciuszka, następnie pod kierunkiem prowadzących pisali scenariusz. Zmagali się również z łamańcami językowymi (gościem zaproszonym w tym dniu była p. Magdalena Trząsalska – logopeda) Ponadto uczyli się tańczyć menueta. W czwartek uczestnicy półkolonii mogli skosztować przepysznych pączków, a ostatniego dnia spotkała ich miła niespodzianka – wspólne pieczenie kiełbasek.
Zajęcia były wspaniałą okazją do integracji i wspólnej zabawy.
Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który rozdawał uczniom cukierki.

L. Pińkowska