Szkolne wiadomości

Spotkanie autorskie

Już po raz kolejny 23 kwietnia br. w świetlicy SP nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyło się spotkanie autorskie. Tym razem zaproszonym gościem była p. Krystyna Śmigielska. Uczestnikami pogadanki była grupa uczniów z Koła Bibliotecznego, świetlicy szkolnej, klas IV b, V c i VI b. W prelekcji wzięli udział dyrektor szkoły p. D. Kuczyńska, p. R. Kozicka i p. P. Rakowska. Po powitaniu przez dyrektora szkoły, głos zabrał zaproszony gość, który opowiadał o tematyce swej twórczości. Ponadto autorka wybrała osoby posiadające talent z danej dziedziny. Karolina Nowaczyk malowała na sztaludze, Aleksandra Pańka śpiewała, Marta Sobczak i Adrian Stawicka czytali wybrane urywki tekstu, a Michał Karczmarek i Michał Szmajdziak odegrali scenkę autorską. Na zakończenie p. Śmigielska otrzymała piękny bukiet kwiatów. Kolejne spotkanie z autorem zaplanowane jest 13 maja br. Tym razem odwiedzi nas Paweł Beręsewicz.

Dzień Ziemi

28 kwietnia br. w naszej szkole obchodzony był Dzień Ziemi. Każda z klas wykonała plakat tematyczny, natomiast klasy III c i I b (wychowawcy E. Kurant i M. Pawikowska) przygotowały apel, związany z ekologią. Były wesołe piosenki, krótka inscenizacja i recytacja wierszy.
                Klasa VI a ( wychowawca M. Bordoszewska) zaprezentowała krótką scenkę, dotyczącą segregacji odpadów i oszczędności wody. Na koniec przed szkołą odbyło się sadzenie drzew.

Pokazy taneczne

27 kwietnia br. Zawodowa Formacja Taneczna przedstawiła pokaz taneczny. W programie znalazły się między innymi: akrobacje, pokazy break dance, elektro boogie, nauka tańca, muzyka hip-hop oraz wiele konkursów z nagrodami. Spotkanie było wspaniałą okazją do zabawy.

Zmagania językowe

Nie od dziś wiadomo, że warto uczyć się języków obcych. Marta Sobczak, uczennica klasy VI b otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Saw Sezam, przygotowanym przez Szkolną Akademię Wiedzy. Ponadto Marta została laureatką 12. edycji tekstu Oxford plus( II stopień język niemiecki)
                Z języka angielskiego najlepsi okazali się Mikołaj Kolanowski (klasa Va, wyróżnienie), Aleksandra Żelazek ( VI c) i Rafał Kotas (Va). Zostali oni laureatami konkursu I. stopnia i otrzymali dyplomy, książki i płyty CD z języka angielskiego. Zwycięzcom gratulujemy.

Wolność oddechu – szkolenie

Wolność oddechu, zapobiegaj astmie oskrzelowej i alergii pod takim hasłem 27 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców klas czwartych. Pomysłodawcą spotkania był nauczyciel wychowania fizycznego p. Ewa Sawińska. Uczestnicy obejrzeli film, związany z tematyką i otrzymali ulotki informacyjne. Dwa dni później zorganizowano pogadankę na temat astmy oskrzelowej dla uczniów oraz pokaz ćwiczeń oddechowych. Prelekcję dla dzieci prowadziła p. Ewa Sawińska z pielęgniarką szkolną.

L. Pińkowska