Szkolne wiadomości

Matematyczne łamigłówki

Michał Szczepanowicz uzyskał stopień laureata pierwszego stopnia z wyróżnieniem w 10.edycji konkursu matematycznego Oxford Plus. Uczeń otrzymał maksymalną liczbę punktów 100%, za co uhonorowany został dyplomem i zestawem książek. W tegorocznej edycji Kangura wyróżnienia dostali: Rafał Kotas, kl. 5 a, Magdalena Radaszewska kl. 6 a, Michał Szczepanowicz 4 b. W Alfiku w gronie najlepszych znaleźli się: Chlebny Maciej ( IIIa), Balcerak Sebastian (III b), Kołtun Piotr ( IV b), Kotas Rafał ( VA), Radaszewska Magda (VI b), Kotas Kinga ( VI b).

W kręgu historii

W ogólnopolskim konkursie historycznym Gabriela Piotrowska, ucz. kl.4 b, uzyskała 7. miejsce w kraju. Adrian Stawicki ( kl.4b) i Krzysztof Iżycki ( kl. 4 c) wywalczyli 8 miejsce w Polsce, a Daria Malinowska (kl. 4c) – 9. w kraju. Zwycięzcy otrzymali dyplomy laureata. Dyplomy wyróżnienia dostali: Zuzanna Wasierzyńska z kl. kl. 4 b - 11 miejsce w Polsce, Adam Stanny kl. 6 a - 14 miejsce, Kacper Poliński, kl.5 a - 15 miejsce.

Język niemiecki, dlaczego nie?

O tym, że warto uczyć się języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać. Deutch –warum nich?– pod takim hasłem w maju już po raz kolejny przeprowadzono szkolny konkurs języka Goethego. Pierwsze miejsce w zmaganiach otrzymał Marcel Lipiński z klasy 6b, drugie wywalczyły Marta Sobczak, z kl.6 b i Aleksandra Jóźwińska z 5c, trzecie - Izabela Polak, 4c. Wszyscy nagrodzeni dostali dyplomy pamiątkowe i nagrody książkowe. W Ogólnopolskim Konkursie Panda z języka niemieckiego pierwsze miejsce zdobył Adam Balcerak (kl. 1b),któremu przyznano nagrodę rzeczową i dyplom. Karolina Nowaczyk uzyskała 3 miejsce, Marta Sobczak piąte. Dziewczęta uzyskały dyplomy i książki.

Sportowe zmagania

15 maja w SP nr 2 w Brześciu Kujawskim odbyły się zawody na szczeblu gminnym, w czwórboju atletycznym. Dziewczęta z naszej placówki - Karolina Kozłowska, Judyta Rogiewicz, Lidia Rzadkowolska, Kamila Kleparska, Katarzyna Ochmańska, Roksana Pakulska - zajęły 1. miejsce i zakwalifikowały się do finału powiatu w Cypriance, gdzie w składzie Judyta Rogiewicz, Lidia Rzadkowolska, Kamila Kleparska, Angelika Zielińska, Karolina Nowaczyk, Katarzyna Kruszka, zajęły 3 miejsce.

Wielka ortograficzna klasówka

Majka Gierszewska, uczennica klasy 3 została wicemistrzem ortografii w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Wielka Klasówka, który odbył się w Kruszynie 27 maja 2009 roku. Trzecie miejsce wywalczyła Julia Szwankowska, czwarte - Sebastian Balcerak. Wcześniej przeprowadzone zostały szkolne eliminacje, w których Majka Gierszewska zdobyła I miejsce, Sebastian Balcerak - 2, zaś Julia Szwankowska- 3. Wszystkim laureatom gratujemy, życząc dalszych sukcesów.
Wolność oddechu – szkolenie

Piknik w SP nr 1

Bawmy się – pod takim hasłem 29.05 br. już po raz czwarty w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim odbył się festyn rodzinny. Organizatorami imprezy byli: Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne i uczniowie placówki. Pomoc w przygotowaniu imprezy zaoferowali: B. Pudrzyński, A. i K. Spychalscy, J. i J. Kapelińscy, W. i K. Kuczyńscy, A. i J. Chałas, J. Borkowska, W. Szumiński, G. Łukaszewski, B. Rodhe, J. Piecuch, T. I R. Szwankowscy, M. Gołębiowska, K. Mańkowski Petroman, Z. I J. Zdrojewscy, K. i E. Kamińscy, Delecta, Bomilla i Heko
                Na wstępie dyrektorka p. D. Kuczyńska powitała zgromadzonych. Zaprezentowano również program artystyczny i złożono moc życzeń kochanym Mamom, Ojcom i wszystkim dzieciom, z okazji ich święta. Po występach odbył się pokaz tańca, zaprezentowany przez uczniów placówki, pod kierunkiem instruktora ze szkoły Góreckich. Swoje umiejętności przedstawili również Natalia Mrozińska, Dagmara Kubiak i Adam Polak. Następnie odbyły się konkurencje zwinnościowo – zręcznościowe i wspólna zabawa integracyjna. Było zbijanie stojaków, rzut piłką do leja, strzał do bramki, czy przejście z woreczkiem na głowie.
                Kafejka rodzinna, w której można było odpocząć po zmaganiach sportowych, walki bokserskie, loteria fantowa, grill to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na uczestników festynu. Uwagę zwracała przepiękna dekoracja - mnóstwo kolorowych balonów, plakatów, występy artystyczne. Najmłodsi mogli malować na sztaludze, kolorować malowanki, uczestniczyć w kąciku fotograficznym, czy czytelniczym.
Wrażeń i emocji było wiele. Pozostaje nam jedynie czekać na kolejny piknik, który już za rok.

piknik cz. 1    piknik cz. 2

Wycieczki po Polsce

Kłóbka, Kruszwica, Kłodawa, Gostynin, Inowrocław, Płock, Zakopane - to tylko niektóre miejsca, które odwiedzili uczniowie SP nr 1 w Brześciu Kujawskim. 27 maja br. uczniowie klas II a ( wychowawca Joanna Wasierzyńska) i II c (Zyta Zdrojewska) wyjechały na wycieczkę do Kruszwicy i Inowrocławia. W Inowrocławiu spacerowano parkiem zdrojowym przy tężniach, natomiast główną atrakcją Kruszwicy była przejażdżka statkiem. Klasa II a zorganizowała również wyjazd integracyjny na Łubę. Obok uczniów w wycieczce uczestniczyli rodzice i dziadkowie.
                21 maja klasy II b ( wychowawca M. Pawłowska) i II b ( M. Dryś) odwiedziły skansen w Kłóbce, by zobaczyć, jak ludzie żyli dawniej. Klasa Ib ( wychowawca M. Pawikowska) pojechała do ogrodu zoologicznego w Płocku. Grupy uczniów ze szkoły wraz z opiekunami wyjeżdżały również na basen w Gostyninie, do kopalni soli w Kłodawie, do włocławskiego Multikina, na Łubę, czy do Gorenia Wielkiego. Do Gorenia wyjechała klasa III a ( A.Karczmarek) Wyjazd sfinansowali uczniom rodzice, na zakończenie III klasy.
                Stowarzyszenie na rzecz dzieci zorganizowało wyjazd do JuraParku w Solcu Kujawskim. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z SP nr 1 w Brześciu Kuj., SP. w Kąkowej Woli, Wieńcu, Zespołu Szkół nr 2 i członkowie Stowarzyszenia. Celem wyprawy było zwiedzanie Parku Dinozaurów i wysłuchanie prelekcji nt. historii.
                Wszystkie wyprawy dostarczyły mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

L. Pińkowska