Żegnaj zimo, witaj wiosno

Pod takim hasłem 20.03 br. w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim odbył się apel. Uroczystość przygotowali uczniowie klas II b ( wychowawca p. M. Pawłowska) i III a ( wych. p. A. Karczmarek). Uczestnicy zapoznali się z ludowymi przysłowiami, powiedzeniami, piosenkami o wiośnie, pożegnali także zimę, wrzucając do worka Marzannę. Majka Gierszewska z klasy III a, wykonała piosenkę Wiosna w ogródku. Uczniów odwiedziła Pani Wiosna i zwierzątka zwiastujące porę roku - jeż, żaba, kukułka, motyl, zając. Po zakończeniu montażu do zgromadzonych przybył bocian – zwiastun wiosny i odbył się quiz. Reprezentanci klas odpowiadali na pytania związane z tematyką. Uwagę zwracała wspaniała, wiosenna dekoracja. Wspaniały to czas, gdy nadchodzi wiosna, gdyż każda istota jest wtedy radosna. Niech żyje wiosna, pogodna, radosna!

L. Pińkowska