Dwadzieścia lat minęło...”

                   21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczysta akademia zorganizowana z okazji 20 rocznicy oddania do użytku nowego budynku przy ul. H. Sawickiej. Było to wyjątkowe wydarzenie w życiu brzeskiej Jedynki.

                Uświetnili je swoją obecnością zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – pani Domicela Kopaczewska, Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty – pani Bożena Adamska, starszy wizytator – pani Maria Szubska, radny Sejmiku Wojewódzkiego – pan Wojciech Jaranowski, burmistrz pan Wojciech Zawidzki, Ksiądz Prałat – Ireneusz Juszczyński, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele – emeryci oraz rodzice. Nie zabrakło również przyjaciół i osób szczerze oddanych naszej „Jedynce”.

                Zebranych powitała pani dyrektor Danuta Kuczyńska. W swoim przemówieniu przypomniała również osobę, bez której powstanie nowej szkoły nie byłoby możliwe – pierwszego dyrektora – pana Bogusława Beltera. Następnie zabrali głos przedstawiciele zaproszonych gości, którzy gratulowali „jubilatce” dotychczasowych osiągnięć i życzyli kolejnych sukcesów, zaś pani wicedyrektor Anita Gierszewska przestawiła krótki rys historyczny dziejów szkoły.

               Po części oficjalnej na scenę wyszli nasi uczniowie, którzy zaprezentowali program artystyczny ukazujący najważniejsze epizody z życia szkolnego. Prowadzące – Daria i Ola - zaprosiły wszystkich na wędrówkę po szkolnych korytarzach i przyglądanie się temu, co dzieje się u nas na co dzień. Towarzyszył im nasz patron – król Władysław Łokietek, w którego postać wcielił się Kamil Poliński. Uczniowie udowodnili, że bardzo lubią swoją szkołę i mają się czym pochwalić. Zaśpiewali piosenki po angielsku i po niemiecku, rapując, przybliżyli historię naszego kraju, przekonali, że kochają przyrodę i są świetni w sporcie. Serca publiczności zdobyły dziewczynki wykonujące dwa bardzo efektowne układy taneczne oraz przedstawiciele klas młodszych, którzy także recytowali wiersze i śpiewali dla naszej szkoły i jej patrona. Oczywiście, nie zabrakło tez urodzinowego tortu.

          Po części artystycznej nadszedł czas na chwile refleksji i wspomnień. Można było zwiedzać szkołę, wpisać się do kroniki, obejrzeć prezentację multimedialną oraz podziwiać prace wykonane przez artystów ludowych.

Wspólnie spędzone chwile szybko minęły, a wszyscy zgodnie twierdzili, że była to niezapomniana uroczystość.

                Pragniemy raz jeszcze wyrazić słowa uznania tym osobom, które przyczyniły się do tego, aby nasze święto nabrało wyjątkowego wymiaru.

Dziękujemy:

Burmistrzowi Brześcia Kujawskiego – Wojciechowi Zawidzkiemu

Kierownictwu Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowego „Hetman” Sp. z o.o.

Księdzu Prałatowi – Ireneuszowi Juszczyńskiemu

Radnemu Sejmiku Wojewódzkiego – Wojciechowi Jaranowskiemu

Pani poseł Domiceli Kopaczewskiej

Januszowi Borkowskiemu

Zycie i Józefowi Zdrojewskim

Małgorzacie i Ryszardowi Pałczyńskim

Wojciechowi Trząsalskiemu

Krzysztofowi Betowi

Teresie i Wojciechowi Walczakom

Bogdanowi Pudrzyńskiemu

Renacie i Waldemarowi Szumińskim

Marii i Adamowi Siemińskim

Marioli i Pawłowi Borkowskim

Iwonie i Krzysztofowi Tobolskim

Kazimierzowi Sobczakowi

Katarzynie i Emilowi Kamińskim

Beacie i Zbigniewowi Stawickim

Mariuszowi Rosołowi

Jerzemu Kapelińskiemu

Jadwidze Mroczkowskiej

Ilonie Syroczyńskiej oraz Kierownictwu i Pracownikom stołówki szkolnej.

Beata Stawska - Kostrzak

Zobacz zdjęcia:

Akademia                                               Prace uczniów                                      Wystawy