POLSKI PROJEKT 400 MIAST w naszej szkole

Projekt dotyczy zdrowia Polaków.  Jest realizowany i finansowany w ramach  Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD 2006-2008.

Cele ogólne:

·        podniesienie świadomości zdrowotnej,

·        propagowanie zachowań zdrowotnych,

·        zwiększenie poziomu edukacji zdrowotnej,

·        osiągnięcie poprawy stanu zdrowia,

Brześć Kujawski jest jednym z 23 miast woj. .kujawsko-pomorskiego, które zostały zaproszone do tego projektu. Władze miasta i dyrekcja szkoły zdecydowały się na jego realizację.

18.10.2007r. uczniowie klasy Va, Vb, Vc i ich rodzice rozpoczęli badania. Celem badań jest ocena częstości występowania nadciśnienia tętniczego i innych czynników ryzyka zawałów serca i udarów mózgu wśród mieszkańców małych miast i wsi. Uzyskane informacje będą wykorzystane do celów medycznych.

Nad realizacją projektu czuwają: p Barbara Sobczak-pielęgniarka szkolna, p. Romualda Pietrzak, p. Anna Sobczak.

Anna Sobczak