Bawimy się bajkami

Dwunastego maja br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim już po raz piąty odbył się turniej szkół. Przepiękny, kolorowy wystrój sali, w której odbywał się konkurs, mnóstwo interesujących konkurencji, słodki poczęstunek, ufundowany przez sponsorów, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników spotkania. Organizatorami turnieju były Panie: E. Kurant, M. Dryś, M. Pawłowska, J. Rosół i Z. Zdrojewska. Nad całością spotkania opiekę sprawowała Pani dyrektor Danuta Kuczyńska. Występy oceniała komisja w składzie: J. Misterska – przewodniczący jury, R. Kozicka, K. Sawicka, W. Łukaszewski i J. Konieczny. Imprezę prowadziła p. S. Golasińska. Uczestnikami konkursu byli uczniowie „jedynki”, „dwójki”, Brzezia i Kąkowej Woli. Ich zadaniem było wykazanie się znajomością twórczości G. Kasdepke. Przygotowano dla nich różnorodne zadania między innymi: polonistyczne, matematyczne, plastyczne, koło fortuny, układanie puzzli, wykazanie się umiejętnościami dobrego wychowania ( nakrywanie do stołu). Ponadto można było obejrzeć inscenizację w wykonaniu każdej z grup. Organizatorzy konkursu składają serdecznie podziękowania sponsorom: Państwu Annie i Janowi Chałas, Zycie i Józefowi Zdrojewskim i  UMiG w Brześciu Kujawskim, za ufundowanie książek z dedykacją autora.

Pierwsze miejsce otrzymała SP nr 1, drugie Wieniec. Na trzecim miejscu znalazła się SP nr 2 w Brześciu Kujawskim, na 4 miejscu Kąkowa Wola.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom pamiątkowy i atrakcyjne nagrody( piórniki, zeszyty, wycinanki, książki z dedykacją bajkopisarza)

Warto zatem czytać bajki, brać udział w konkursach i zdobywać wyróżnienia.

L. Pińkowska