BIESZCZADY 2007

Tuż po zakończeniu roku szkolnego czterdziestoosobowa grupa dzieci z naszej szkoły wyjechała na wypoczynek do Dubiecka. Mimo wakacyjnego luzu wyprawa była ściśle zaplanowana, a piękna pogoda umożliwiła pełne zrealizowanie wszystkich zamierzeń. Funkcję kierownika grupy pełniła siostra Urszula, a opiekunami byli ks. Krzysztof Graczyk, p. Anna Sobczak, p. Monika Gryczewska, p. Renata Czopińska.

Siedem dni spędziliśmy w pięknym Ośrodku Wypoczynkowym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Nadzieja”. Codziennie, zdobywając nowe doświadczenie, poznawaliśmy piękne zakątki Bieszczad. Zwiedziliśmy największy skarb polskiej architektury renesansowej, czyli zamek w Krasiczynie. Byliśmy także w Przemyślu, mieście wąskich uliczek i skarbnicy przepięknych zabytków. Ogromne wrażenie zrobiła na nas zespół zamkowo – ogrodowy w Bolestraszycach. Podczas zwiedzania podziwialiśmy unikatowa florę i faunę, przyjemnie odpoczywaliśmy spacerując dróżkami parkowymi. Kolejne miejsca, które mogliśmy zobaczyć to zamek w Łańcucie, otaczające go ogrody, park, oranżeria i powozownia. Jednak dla wszystkich najbardziej romantycznym momentem okazał się pobyt nad Soliną. Uwieńczeniem naszej bieszczadzkiej przygody była wędrówka na Połoninę Wetlińską.

Jednak zwiedzanie to tylko jedna z wielu atrakcji. Ponadto korzystaliśmy z kąpieli w Sanie, Solinie, byliśmy też w aquaparku. W ostatnim dniu naszego pobytu urządziliśmy pożegnalne ognisko, na którym każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzięki temu wyjazdowi przeżyliśmy piękne chwile, które na długo pozostaną w naszych sercach.

Szczególne słowa podziękowania należą się siostrze Urszuli, która jak dobra wróżka spełniała dziecięce marzenia. Wyjazd mógł zostać zorganizowany dzięki przychylności Pana Burmistrza Wojciecha Zawadzkiego, Księdza Prałata Ireneusza Juszczyńskiego, Dyrekcji naszej szkoły, Caritas Diecezji Włocławskiej, oraz firmie „Hetman”.

A. Sobczak