Brzeskie Euro 2008 - Dzień Sportu

9 czerwca 2008r.  w SP 1 obchodziliśmy  święto sportu-Euro 2008. Zgodnie z olimpijskim mottem – „Najważniejsze w igrzyskach nie jest zwycięstwo, ale udział” - bawiliśmy się pod hasłem ,,Zdrowym być to aktywnie żyć”. Na początku wysłuchaliśmy piosenek zagrzewających polską reprezentację do walki na Euro 2008. Ubrani w barwy narodowe, czapki kibica, szaliki staraliśmy się wyglądać jak nasza reprezentacja.

Następnie wszyscy złożyliśmy ślubowanie, a p. dyrektor Danuta Kuczyńska uroczyście otworzyła Brzeskie Euro 2008 zapalając znicz .Na trzy godziny opustoszały klasy, a uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w  konkurencjach sportowych. Dzieci klas młodszych i starszych startowały w 12 konkurencjach zaliczając stacje. Nauczyciele pełnili rolę sędziów oceniając szybkość, dokładność, celność, zwinność. Trzeba było tylko uważać na latające piłki (również lekarskie) oraz biegających i skaczących zawodników.

Dzień Sportu upłynął w pogodnej atmosferze i przy wspaniałej pogodzie. Po podsumowaniu wyników Dyrekcja szkoły wręczyła uczniom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Warto byłoby propagować tę formę aktywności, ponieważ poza atrakcyjnym spędzeniem czasu przyczynia się ona do podnoszenia w niewymuszony i naturalny sposób ogólnego poziomu rozwoju fizycznego. Imprezę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Sobczak, Ewa Sawińska i Waldemar Wawrzyniak

Anna Sobczak