Odszedłeś Ojcze Święty w niebiańskie orbity…

Wszyscy spoglądamy z zadumą i refleksją na „Okno Papieskie” , znajdujące się w holu głównym naszej szkoły, które przypomina nam każdego dnia nauczanie i osobę Jana Pawła II.

2 kwietnia stał się datą szczególną, bo „Zgasło w oczach świata , najjaśniej świecące Okno Ziemi, wzbiła się w niebo, Biała Gołębica Papieskiego Ducha…” Słowa te były treścią uroczystości poświęconej trzeciej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1.

Uroczystość ta dla nauczycieli, uczniów i pracowników stała się okazją do jeszcze głębszego poznania nauczania „Proroka naszych czasów”.

Obecnością swą uroczystość uświetnił Ks. Prałat Ireneusz Juszczyńki, za to Mu serdecznie dziękujemy.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tego programu składam serdeczne podziękowanie. Szczególne wyrazy wdzięczności ślę pod adres pani Małgorzaty Kruszczyńskiej i pani Anity Siembidy oraz uczniów: Krzysztofa Kubika, Martyny Próchnickiej, Aleksandry Żelazek, Klaudii Zarzyckiej, Aleksandry Pańki, Radka Rzadkowolskiego, Klaudii Numergut, Mai Kotas, Anety Szamańskiej, Marty Kottas, Katarzyny Ochmańskiej, Zuzanny Pawłowskiej, Pauliny Kamieńskiej, Angielki Podolskiej, Marleny Sobieckiej, Zofii Walczak, Roksany Pakulskiej,  Wyrazy uznania także dla uczennic z chóru szkolnego i ich opiekuna Pana Mariusza Czyżniejewskiego.

„Rejs rejsów skończony, łkają nasze sieroce serca, Jak dzwon Zygmunta na Wawelu, Płyną Łzy Matki z Wieży Mariackiej, Więc Bądź nam Boską latarnią w drodze do portu wieczności.

S. M. Urszula Bogucka