EKO Planeta

1 marca 2007 r. piętnastu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu ekologicznego EKO Planeta.

Wyniki Testu:

1. Jakub Jasiński - 32 p - wynik bardzo dobry

2. Justyna Sekretarska - 31 p - wyróżnienie

2. Miłosz Osiński - 31 p - wyróżnienie

3. Aleksandra Janusz 27 p - wyróżnienie

4. Łukasz Pałczyński 26 p - wyróżnienie

5. Przemysław Wiśniewski 25 p - wyróżnienie 5. Adrianna Chamryga - 25 p - wyróżnienie

5. Magdalena Radaszewska 25 p — wyróżnienie

Udział w konkursie dostarczył naszym uczniom rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska w Polsce, Europie i naszym regionie. Wybitnym ekologom konkurs przysporzył satysfakcji z osiągnięć.

Gratulujemy

Ziemia nie jest naszą własnością. Została nam jedynie powierzona na pewien czas.

24 kwietnia odbył się apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany przez uczniów klasy VI b. Justyna Sekretarska, Weronika Tobolska, Jakub Jasiński, Miłosz Osiński - członkowie szkolnego Koła LOP postanowili, że zostaną rozsądnymi konsumentami i użytkownikami Ziemi. Odczytali zobowiązanie i obiecali, że:

- w sklepach będą wybierać towary, które mają oszczędne opakowania,

- zaopatrzą się w koszyki lub torbę na zakupy ( wielokrotnego użytku),

- zrezygnują z torebek plastikowych przy drobnych zakupach,

- przed wyrzuceniem do wyznaczonego pojemnika zgniotą wszystkie duże opakowania oraz butelki plastikowe, aby zmniejszyć objętość odpadów i przyspieszyć ich rozkład,

-zwrócą uwagę na oszczędne korzystanie z wody, gazu, prądu,

- zgromadzą makulaturę, butelki szklane, baterie, puszki aluminiowe, płyty CD i DVD i oddadzą je do punktu skupu lub przyniosą do szkoły,

- zadbają o skwery, trawniki,

- do minimum ograniczą korzystanie z komórek, których pole magnetyczne niszczy niezwykle pożyteczne pszczoły, ich brak oznacza koniec życia na Ziemi.

Zobowiązania w imieniu innych uczniów podpisał ich przedstawiciel Minister Ekologii- Kamila Kleparska. Wcześniej klasach dyskutowano o stanie środowiska naturalnego w Polsce. Ponadto uczniowie wykonali gazetki klasowe. Szkole Kolo LOP wykonało gazetkę na korytarzu szkolnym pt. „ Światowy dzień Ziemi"

Mirosława Bordoszewska