AKCJE CHARYTATYWNE

Nasza szkoła podejmuje różnorodne akcje charytatywne. Kiedy z prośba o pomoc zwrócili się do nas artyści malujący ustami i nogami – bez wahania odpowiedzieliśmy na ich apel. SK PCK zorganizowało zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli. Za oferowane karteczki świąteczne zebraliśmy kwotę sześciokrotnie wyższą niż ta, na którą wystawiony był rachunek za przesyłkę. Zaś w grudniu, jak co roku, w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka produktów żywnościowych pod hasłem „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Brali w niej udział nauczyciele i uczniowie ze wszystkich klas. Efektem tej akcji były paczki świąteczne przygotowane dla osób potrzebujących materialnego wsparcia. Trafiły one do 10 rodzin z naszego miasta.

Z EKOLOGIĄ NA TY

Z roku na rok wśród uczniów naszej szkoły wzrasta świadomość ekologiczna. Zbieramy różne surowce wtórne (baterie, puszki aluminiowe, płyty DVD i CD). W tym roku szkolnym zebraliśmy 52 kg baterii. Organizacja odzysku baterii „Reba” w nagrodę przekazała 4 globusy oraz encyklopedię PWN. Nowe pomoce dydaktyczne bardzo przydadzą się na lekcjach przyrody.

Mirosława Bordoszewska