Pomysł na ferie

Nadszedł upragniony przez uczniów czas ferii zimowych. Pomysłów z pewnością nie brakuje. Wyjazd do rodziny, w góry, na kolonie, narty. W jaki sposób ciekawie, a jednocześnie miło spędzić ten krótki okres, gdy za oknem brak śniegu, nigdzie nie wyjeżdżamy? Jak zorganizować zimowy poranek i przedpołudnie?

Jednym z trafnych pomysłów okazały się zajęcia półkolonijne prowadzone w SP nr 1 w Brześciu Kujawskim. Uczniowie pod opieką Sylwii Golasińskiej i Lilianny Pińkowskiej pierwszy tydzień ferii spędzali w szkole. Zajęć nie brakowało. Jak twierdzą organizatorki czas był dokładnie zaplanowany. Odbywały się zajęcia sportowe, informatyczne, plastyczno – techniczne, zabawy, gry integracyjne i chyba nikt nie narzekał na nudę. Wykonywano między innymi karnawałowe maski z masy mącznej i papieru, oglądano filmy dla dzieci, ponadto pod przewodnictwem pań E. Izydorkiewicz, M. Domagalskiej i B. Stawskiej - Kostrzak tworzono książki unikatowe. Wrażeń i pomysłów spędzania wolnego czasu nie brakowało. Ponadto liczne zajęcia terapeutyczne, uczące zachowania pracy w zespole, wycinanie stempli z ziemniaków, podchody, gry planszowe. Codziennie dzieci miały zapewnione świeże pieczywo, napoje, ciepłą herbatę. A jak pobyt w szkole wspominają uczestnicy?

- Ferie w szkole bardzo mi się podobają. Warto tu przychodzić, gdyż jest dużo gier i zabaw. Wykonujemy także różne prace plastyczne. Najbardziej zapamiętałam podchody. Polecam koleżankom i kolegom, by w ten sposób spędzać wolny czas – twierdzi Martyna Próchnicka.

Podobne zdanie na ten temat ma Marcel Lipiński:

- Chętnie przychodzę do szkoły w ferie zimowe, gdyż spotykam się z kolegami i koleżankami. Lubię się z nimi bawić, najbardziej w piłkarzyki i podchody.

- Warto tu spędzać czas, ponieważ są konkursy sportowe i wspólna zabawa. Polecam je wszystkim dzieciom! Te ferie są niezapomniane i na długo pozostaną w mojej pamięci –  mówi Iza Polak

Na feriach w szkole bawiliśmy się i uczyliśmy. Spędzamy tu miło i przyjemnie czas, śmiejemy się, rysujemy – relacjonuje Paulina Balcerak

- Ferie w podstawówce bardzo mi się podobały. Było tam dużo śmiechu i zabawy. Na zajęciach wiele się nauczyłam. Polecam je każdemu, gdyż można tu poznać wspaniałych przyjaciół –  dodaje Karolina Nowaczyk.

Nie pozostaje nic innego, jak piękne wspomnienia tych wspaniałych dni.

Karolina Pińkowska