Dzień walki z głodem

Każdy organizm musi regularnie otrzymywać składniki odżywcze, od których zależy jego zdrowie. W ostatnich latach w Polsce wzrasta liczba osób niedożywionych. Problem głodu dotyczy już co trzeciego dziecka w naszym kraju. 25 października po raz kolejny obchodziliśmy „Światowy Dzień Walki z Głodem”.

Od samego rana uczniowie klasy V a pod kierunkiem pani Małgorzaty Domagalskiej i pani Elżbiety Izydorkiewicz przygotowywały kanapki dla swoich koleżanek i kolegów. Jak zwykle dzieci chętnie przyniosły produkty do ich wykonania. Kanapki były kolorowe, bogate w białka, węglowodany, tłuszcze, sole mineralne i witaminy. Wspaniałe śniadanie odbyło się na dużej przerwie. Wszystkim kanapki bardzo smakowały i szybko zostały zjedzone. Uczniowie bardzo lubią to „Święto jedzenia”. Tego dnia z pewnością nikt nie był głodny. Serdeczne podziękowanie składamy sponsorom -  p. J. Chałasowi za chleb i p. T. Zaparuszewskiemu za jabłka.