JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Boże Narodzenie, to wydarzenie, które budzi w sercach ludzi wdzięczność wobec Boga za dzieło zbawienia. Wdzięczność ta jest w różny sposób ukazywana, jedną z jej form są przedstawienia Bożonarodzeniowe zwane Jasełkami.

Dzieci z Szkoły Podstawowej Nr 1 wyraziły swą radość z przyjścia na świat Jezusa Chrystusa w Jasełkach pt. „Dla Bożej Dzieciny śpiewajmy i tańczmy”. Przedstawienie to zostało wystawione dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły w piątek 22.12.2006r. W role aktorów wcieliły się następujące osoby: Matka Boża – Zosia Walczak z kl. III a, św. Józef – Hubert Kędzierski z VI a, Pasterze – Krystian Czarnecki z IV c, Łukasz Pałczyński z VI a, Dawid Błaszczyk, Michał Pijanowski, Mateusz Kołata, Jarek Adamczewski z III b oraz Mateusz Chrzanowski z VI a. Rolę przyrody wielbiącej Boga zagrały: stokrotka – Julia Drzewiecka z IIIc, zajączek – Roksana Szczepaniak – z III c, wróbelek – Paulina Kamińska z III a oraz mak – Aleksandra Juszczyńska z III b. Aniołami były: Sylwia Stawicka z V b i Sandra Kazimierczak z III b . Niektóre części śpiewane wykonały: Malwina Balcerak z V b i Martyna Robaczyńskaz III b. Najwięcej emocji wzbudził Król Herod, w postać którego wcielił się Kamil Poliński, a jego towarzyszem był diabeł – Mateusz Szmajdziak, obaj z VI c oraz śmierć, czyli Kostek Augustyniak z VI a i posłaniec – Adam Usorowski z III b. Do małego Jezusa przyszli pokłon oddać trzej Królowie: Marcin Czarnecki, Michał Rojecki, i Mateusz Pawlak, wszyscy z III b oraz ludzie współcześni: Katarzyna Brucka, Klaudia Kobielska, Kinga Sobieraj, Ola Jóźwińska, również z klasy III b.

Aktorzy odegrali swoje role z oddaniem i wielkim talentem, za co otrzymali od swoich koleżanek i kolegów wiele oklasków. Moja wdzięczność kieruję do Rodziców tych dzieci. Zaś szczególnie pragnę podziękować Pani Małgorzacie Kruszczyńskiej i Pani Zycie Zdrojewskiej za wszelką pomoc i poświęcony czas.

S.M. Urszula Bogucka