Młodzi karatecy

Klub Karate Tradycyjnego Brześć Kujawski informuje, że w dniu 24 maja 2008 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim Maria i Zofia Walczak, Zuzanna Pawłowska, Józef Zaparuszewski i Przemysław Lewandowski wzięli udział w II Pucharze Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dzieci w Karate Tradycyjnym w Toruniu.

Zawodnicy pierwszy raz reprezentując barwy swojego niedawno utworzonego Klubu wykazali się swoimi wysokimi umiejętnościami i mieli jednocześnie możliwość sprawdzenia swoich sił przed szerokim gronem widzów, przed zbliżającym się VIII Pucharem Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Trzy zawodniczki startujące w tej samej grupie wiekowej okazały się bezkonkurencyjne i w komplecie stanęły na podium. Zwyciężyła Zofia Walczak pokonując w finale swoją siostrę Marię, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Pawłowska.

Niestety obaj chłopcy już w pierwszych rundach swoich grup wiekowych trafili na późniejszych medalistów i odpadli. Józef Zaparuszewski został sklasyfikowany na miejscach 17-32, a Przemysław Lewandowski na miejscach 33-64.

W zawodach startowało około 250 dzieci z 7 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Tradycyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.