KARTA ROWEROWA

Na kilka dni przed zakończeniem roku, kiedy większość  uczniów myślała już o wakacyjnym wypoczynku, piątoklasiści zostali poddani jeszcze jednemu egzaminowi, na kartę rowerową, który został przygotowany przez p. L. Kaniewskiego. Był to test sprawdzający ich praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat ruchu drogowego. Każdy z uczniów musiał się wykazać znajomością budowy roweru,  umiejętnością rozpoznawania znaków drogowych, wiadomościami na temat przepisów, których należy przestrzegać podczas jazdy rowerem. Ci, którzy pomyślnie przeszli przez część testową mogli się wykazać podczas części praktycznej.  Uczestnicy musieli prawidłowo przejechać rowerem przez drogę z torem przeszkód. Tej części egzaminu towarzyszyły największe emocje, wszyscy dopingowali kolegów, ale jednocześnie pilnowali prawidłowego wykonania wyznaczonych zadań. Na szczęście piątoklasiści sobie świetnie z nimi poradzili, dzięki temu mogli planować wakacyjne wyprawy rowerowe.