Pij mleko

23 października w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja z cyklu „Żyj zdrowo!”. Tym razem przebiegała ona pod hasłem „Pij mleko!”, ponieważ staraliśmy się zachęcić uczniów do codziennego spożywania mleka i jego przetworów. Zaprosiliśmy przedstawicieli najbardziej znanej w naszym regionie firmy zajmującej się produkcją tych artykułów, czyli Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej.

Goście opowiadali o procesie przetwarzania mleka, produkcji serów, śmietany i jogurtów oraz przekonywali uczniów, że warto codziennie włączyć do posiłków szklankę mleka lub nabiał, ponieważ te produkty mają nie tylko wartość odżywczą, ale także są niezbędne w procesie zdrowego odżywania się i prawidłowego rozwoju zwłaszcza u dzieci. Ponadto goście udzielali odpowiedzi na różne, czasem bardzo ciekawe pytania uczniów np. „Dlaczego mleko kipi?”, „Skąd się biorą dziury w serze?”. Na zakończenie odbyła się degustacja serków i jogurtów, które otrzymaliśmy od firmy KeSeM. Akcję przygotowały: p. M. Domagalska, p. E. Izydorkiewicz i p. B. Stawska – Kostrzak.