ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

22 czerwca 2007r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007. Na ten dzień z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie, jednak szczególnie pozostanie on w pamięci szóstoklasistów, którzy po raz ostatni spotkali się z nauczycielami i kolegami w murach naszej szkoły. Uroczystość dla absolwentów rozpoczęła się o godz. 8.00 w małej sali gimnastycznej. Zebranych powitała przewodnicząca samorządu – Kaja Nowicka. Następnie zabrała głos pani dyrektor Danuta Kuczyńska, która przypomniała najważniejsze chwile ze wspólnie spędzonych sześciu lat, a w  imieniu społeczności szkolnej odchodzących uczniów pożegnali przedstawiciele klas piątych. Natomiast szóstoklasiści szczególne słowa podziękowań skierowali do pań wychowawczyń – H. Dombek – Budziszewskiej, A. Gołębiewskiej  i B. Stawskiej – Kostrzak. Po części oficjalniej nastąpiło wręczenie nagród i świadectw uczniom oraz listów gratulacyjnych i podziękowań rodzicom absolwentów. Jednak najbardziej wzruszające i niezapomniane chwile miały miejsce w klasach, gdzie uczniowie nie kryli smutku,  niektórzy nawet łez i wszyscy zgodnie twierdzili, że nieraz jeszcze wrócą do naszej podstawówki.

Uczniowie z klas I – V wraz z nauczycielami zebrali się na dużej sali gimnastycznej, gdzie odbyła się druga uroczystość zakończenia roku szkolnego. Poprzedziło je spotkanie z policjantem, którzy przypomniał najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Następnie pani dyrektor D. Kuczyńska przypomniała najważniejsze tegoroczne osiągnięcia naszych uczniów i wraz z panią wicedyrektor A. Gierszewską przystąpiła do wręczania nagród i świadectw z wyróżnieniem najlepszym uczniom. W trakcie uroczystości odbyło się także pożegnanie nauczycieli – emerytów: p. M. Dybek, p. H. Dombek -  Budziszewskiej i p. U. Gołębiowskiej. Pani dyrektor D. Kuczyńska podziękowała w imieniu całej społeczności uczniowskiej za długoletnią pełną sukcesów pracę. Na zakończenie wystąpił szkolny zespół wokalny.

Po spotkaniu z wychowawcami w klasach najlepsi uczniowie – laureaci konkursów przedmiotowych wraz z nauczycielami przygotowującymi ich do tych konkursów udali się na spotkanie z p. W. Zawidzkim – Burmistrzem Miasta i Gminy Brześć Kujawski. Podczas spotkania uczniom zostały wręczone nagrody, a nauczycielom podziękowania i kwiaty.