GMINNY KONKURS "CZY NASZ MITY"

28 marca odbył się gminny etap konkursu mitologicznego pt.: „Czy znasz mity?”. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli – p. J. Dulską, p. B. Stawską – Kostrzak i p. A. Sobczak. Etap gminny poprzedziły eliminacje szkolne, w których brały udział 32 osoby. Spośród nich wybraliśmy czworo najlepszych. Byli to: Sylwia Stawicka, Łukasz Pałczyński, Kajtek Kotas i Kamil Poliński. Oni reprezentowali naszą szkołę w II etapie.

Ponadto gościliśmy przedstawicieli ze wszystkich szkół podstawowych w gminie. Z każdej przyjechało sześcioro uczestników. Etap międzyszkolny został rozegrany w dwóch rundach. Pierwsza polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 39 pytań. Pięcioro najlepszych uczestników zakwalifikowało się do drugiej rundy, w której musieli się wykazać nie tylko wiedzą, ale również szybkością i celnością rzutów.

Zawodnicy rozwiązywali eliminantkę dotyczącą dyscyplin starożytnej olimpiady, układali koła olimpijskie i rzucali piłką do celu. Rywalizacja była bardzo zacięta i pełna emocji, ponieważ każdy chciał zdobyć punktowane miejsce. Jednak komisja oceniająca, w skład której weszli zaproszeni nauczyciele oraz Panie Dyrektor – Danuta Kuczyńska i Anita Gierszewska czuwała nad przebiegiem wszystkich konkurencji.

Po końcowym podsumowaniu punktów – pierwsze miejsce przyznano Dawidowi Brejskiemu z SP 2 w Brześciu Kujawskim, drugie miejsce – Sylwii Stawickiej SP 1 w Brześciu Kujawskim, trzecie miejsce – Dawidowi Pogodzińskiemu z SP w Kąkowej Woli, czwarte miejsce – Pawłowi Lewandowskiemu z SP w Wieńcu, a piąte miejsce - Annie Gładkowskiej z SP w Brzeziu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci – nagrody książkowe. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Były to panie: Wioletta Matusik – SP 2, Monika Koss – SP Brzezie, Krystyna Makowska – SP Wieniec oraz Renata Biesiada i Halina Ładzińska SP Kąkowa Wola. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy wszystkich za rok!

Beata Stawska - Kostrzak