Konkurs ortograficzny

28.05.2007r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu ortograficznego. Brali w nich udział przedstawiciele klas IV – VI. Każdy uczeń musiał napisać dyktando sprawdzające znajomość wszystkich zasad ortograficznych oraz wyjaśnić pisownię podanych wyrazów.

Najlepiej z tego bardzo trudnego zadania wywiązali się uczniowie klasy VI b przygotowani przez p. A. Gołębiewską, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Na szczególną pochwałę zasłużył Jakub Jasiński, który nie popełnił w pracy ani jednego błędu. Świetnie spisały się również Weronika Tobolska i Sandra Kucińska. Dziewczynki zajęły kolejne punktowane miejsca. Wyróżniła się także Magdalena Radaszewska z klasy IV a, która najlepiej potrafiła wyjaśniać pisownię trudnych wyrazów. Trzy osoby z największą ilością punków, czyli J. Jasiński, W. Tobolska, i S. Kucińska reprezentowały naszą szkołę w konkursie gminnym zorganizowanym przez SP 2.