"Bawmy się legendami"

9.05.2007r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim został zorganizowany międzyszkolny konkurs dla uczniów klas I – III „Bawimy się polskimi legendami” przygotowany przez panie: Marię Trząsalską, Sylwię Golasińską, Jolantę Rosół, Romualdę Pietrzak, Agnieszkę Kaczmarek i Małgorzatę Pawikowską.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów najpiękniejszymi polskimi legendami, przeżywanie przygód ich bohaterów, zapoznanie z historią Polski oraz prezentowanie wiedzy i umiejętności dzieci poprzez zabawy literackie. W konkursie uczestniczyły pięcioosobowe drużyny z SP 1, SP 2 i Szkoły Podstawowej w Wieńcu. Konkurs był podzielony na część teoretyczną (sprawdzenie znajomości wybranych legend) i praktyczną (rozpoznawanie rekwizytów, układaniu puzzli, inscenizacja wybranej legendy).

Do przygotowania zadań wykorzystano polskie legendy: „Warszawska Syrenka”, „Szewczyk Dratewka”, „Złota kaczka”, „O Popielu, którego myszy zjadły”, „O Piaście Kołodzieju”, „O smoku wawelskim i szewcu Skubie”. W rywalizacji najlepiej wypadli uczniowie z SP 1. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Dziękujemy sponsorom: Firmie Delecta, Wydawnictwu MAC, panu Jerzemu Kapelińskiemu oraz panu Józefowi Zdrojewskiemu za wsparcie naszego przedsięwzięcia.