MIKOŁAJKI

6 grudnia, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole dzień imienin Mikołaja. Już od rana wyczuwało się radosne napięcie i oczekiwanie na przybycie najważniejszego gościa naszej uroczystości. Na drugiej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie, odświętnie ubrani w mikołajkowe stroje, zebrali się w sali gimnastycznej, aby przywitać świętego przybywającego z dalekiej Laponii. Jego pojawienie poprzedziły występy czwartoklasistów. Opowiedzieli oni  koleżankom i kolegom o wydarzeniach, dzięki którym narodził się kult świętego Mikołaja, zaprezentowali również scenki  - "tyko dla grzecznych dzieci", niecierpliwie oczekujących nadejścia dobrego biskupa. Wreszcie pojawił się ten, na którego wszyscy czekali - święty Mikołaj. Zjawił się u nas z wielkim workiem prezentów dla uczniów. Jednak on także otrzymał prezenty od dzieci. Każda klasa przygotowała dla niego specjalny  występ w "mikołajkowym koncercie życzeń". Święty Mikołaj bardzo ucieszył się z niespodzianki, lecz niestety nie mógł u nas dłużej zabawić, ponieważ czekały na niego dzieci na całym świecie. Po występach wyruszył w dalszą drogę, a my będziemy czekać na spotkanie w przyszłym roku.