MIKOŁAJKI

„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie” i aby tradycji stało się zadość odwiedził on w tym dniu Szkołę Podstawową nr1. Uroczystość została przygotowana przez uczniów i wychowawców klas czwartych, a zgromadzili się na niej wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dzieci wystąpiły w inscenizacji, która przybliżyła słuchaczom postać Mikołaja, począwszy od tego, gdzie mieszka nasz bohater, a skończywszy na tym, jaki nosi strój. Gdy Mikołaj wkroczył z orszakiem na salę gimnastyczną, uczniowie klas IV – VI zaprezentowali wiersze, tańce i piosenki, które uświetniły pobyt mieszkańca Laponii w naszej szkole. Mikołaj podziękował dzieciom za wspaniałe występy i rozdał słodycze dla uczniów. Niestety jego misja nie dobiegła jeszcze końca, bo czekały na niego dzieci z innych szkół i musiał on wyruszyć w dalszą drogę.

L. Kania