NIEDZIELA PALMOWA

1 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Niedzielę Palmową. W przygotowanie tego święta włączyła się klasa VI c, która pod kierunkiem katechetki p. Małgorzaty Kruszczyńskiej oraz wychowawczyni – B. Stawskiej – Kostrzak zaprezentowała wjazd Jezusa do Jerozolimy. Wszyscy uczniowie przebrani byli w stroje przybliżające realia epoki. Najważniejsza rolę miał do odegrania Adam Polak, który wcielił się w postać Jezusa, Maryją była Kaja Nowicka, żołnierzami – Piotrek Gąsiorowski i Mateusz Szczepański. Pozostali stanowili lud witający wjeżdżającego Mesjasza, zaś klasową palmę, jedną z najwyższych, nieśli Artur Gawłowski i Tomek Chybciński.

Inscenizacja rozpoczęła się od procesji z palmami i przejazdu Pana Jezusa na osiołku przez ulice naszego miasta. Następnie wszyscy zgromadzili się w Kościele, gdzie w trakcie czytania przedstawione zostały dalsze fragmenty męki Pańskiej. Scenki obrazowały m. in. pocałunek Judasza, bicie przez żołnierzy, koronowanie cierniem i ogłoszenie wyroku. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w przygotowanie tej uroczystości, a po wyjście z Kościoła zgodnie twierdzili, że była ona niezapomnianym przeżyciem.

Beata Stawska - Kostrzak