O RUCHU DROGOWYM DLA PIESZYCH

W bieżącym roku Brześć Kujawski bierze udział w ogólnopolskim programie „Bezpieczne miasto”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. My również włączyliśmy się do tej akcji. 10.10.2007r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Do naszej szkoły zostali zaproszeni: pan Mirosław Wiśniewski - Komendant Miejski Policji, pan Jarosław Chmielewski – Naczelnik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pan Andrzej Zwoliński – Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego, pan Grzegorz Demich – przedstawiciel Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej oraz pan Henryk Marczewski – Kierownik Posterunku Policji w Brześciu Kujawskim.

Ponadto gościliśmy: pana Wojciecha Zawidzkiego – Burmistrza Brześcia Kujawskiego, pana Pawła Małasa – zastępcę Burmistrza, panią Annę Wenecką – Dyrektora Zakładu Obsługi Oświaty, Księdza Prałata – Ireneusza Juszczyńskiego, a także nauczycieli i pierwszoklasistów z zaprzyjaźnionych szkół z terenu gminy.

Spotkanie uświetniły występy dzieci z klasy III b. Uczniowie przedstawili scenki i zdarzenie, które często spotykamy w drodze do szkoły i do domu. Były to prezentacje zabawne, ale jednocześnie pouczające. Dzieci miały wiele okazji, aby wykazać się swoimi wiadomościami o ruchu drogowym i umiejętnością bezpiecznego poruszania się. Największą radość sprawiły uczniom otrzymane prezenty – kamizelki odblaskowe i opaski na rękę. Spotkanie było filmowane przez TV Kujawy, a na zakończenie dzieci udzieliły wywiadu reporterom Radia Hit.

Małgorzata Pawikowska