DNI OCHRONY PRZYRODY

Ochrona przyrody to po prostu zapobieganie niszczeniu lub uszkadzaniu przyrody we wszystkich jej postaciach. W dniach od 1 do 31 października zorganizowaliśmy „Dni ochrony przyrody”, aby zachęcić wszystkich do propagowania ekologicznego stylu życia. Uczniowie na godzinach wychowawczych dyskutowali o sposobach ochrony środowiska w Polsce, a na lekcjach przyrody uczyli się o skutkach pożarów lasów oraz o wpływie środowiska naturalnego na zdrowie i życie człowieka. Ponadto przedstawiciele wszystkich klas wykonali plakaty i gazetki, wśród których najładniejsze były klas – IV c, V a, V b, V c. Osoby chętne brały udział w konkursach przyrodniczych. Jednak wszyscy uczniowie starali się dać przykład, że swoją postawa i zaangażowaniem nie będą szkodzić przyrodzie.