ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2007

W dniu 12.10.2007r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyła się uroczystość ślubowania klasy Ia, klasy Ib i klasy Ic przygotowana pod kierunkiem pani Ewy Sawińskiej i pani Izabeli Paczkowskiej -  Mendasik. Z okazji przyjęcia klas pierwszych w poczet pełnoprawnych uczniów klasy szóste zaprezentowały występ, podczas którego pierwszoklasiści zmagali się  z różnymi zadaniami. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie dotrzymywania obietnic bycia dobrym uczniem, kolegą, szanowania nauczycieli, uczenia się tego, co mądre i piękne. Następnie pani dyrektor Danuta Kuczyńska i pani wicedyrektor Anita Gierszewska dokonały pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Choć minęło już kilka tygodni, gdy po raz pierwszy przekroczyli oni mury tej szkoły, to dopiero od dzisiejszego dnia stali się jej pełnoprawnymi uczniami. Również od dziś mogli oni powiedzieć o szkole - „To jest moja szkoła!”. Na pamiątkę tej uroczystej chwili pierwszoklasiści otrzymali słodkie upominki, które ufundował sklepik oraz zakładki od klas III. Uroczystość uświetnił pierwszy, prawdziwy występ klas Ia, Ib i Ic.

Ewa Sawińska