Spartakiada niepełnosprawnych

Dnia 29 września 2007 roku odbyła się w Inowrocławiu Międzynarodowa Spartakiada Integracyjna Osób Niepełnosprawnych, której organizatorem jest Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria". Do głównych celów i założeń spartakiady należą rozwijanie i popularyzacja czynnej rekreacji dla zdrowia, aktywizacja środowisk niepełnosprawnych, popularyzowanie terapii ruchem, akceptacji innych oraz integracja międzynarodowa poprzez zdrową rywalizację.

Po raz kolejny uczestniczyły w tym przedsięwzięciu dzieci będące uczniami szkół z Brześcia Kujawskiego. Opiekunkami zawodników były pani Anna Sobczak (Szkoła Podstawowa nr 1), pani Katarzyna Smolińska (Szkoła Podstawowa nr 2), a także pani Monika Gryczewska (Gimnazjum nr l).

Brzeska drużyna liczyła dziesięcioro uczestników, których wspierała liczna grupa kibiców. Choć sukcesem był już sam start dzieci oraz ich zaangażowanie, to warto podkreślić sukces indywidualny: 6 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kamil Jaroszewski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Chłopiec otrzymał medal i nagrodę z rąk Prezydenta Inowrocławia. Oprócz tego wszystkie uczestniczące w zmaganiach sportowych dzieci zostały obdarowane nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi medalami uczestnika spartakiady.

Monika Gryczewska

Sylwia Golasińska