Wiadomości sportowe

NASI MISTRZOWIE - WYBIERAMY SPORTOWCA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W BRZEŚCIU KUJAWSKIM

W miesiącu kwietniu w Szkole Podstawowej nr1 w Brześciu Kujawskim odbył się Plebiscyt na Najlepszego Sportowca naszej szkoły. Na specjalnie przygotowanych kuponach konkursowych uczniowie klas IV – VI mogli oddać głos na swojego kandydata. Lista kandydatów przedstawiała się następująco: Łukasz Chaberski – klasa VIb, Anna Drabik – klasa VIb, Ewelina Drożdżewska klasa VIa, Mateusz Gapski – klasa VIa, Paulina Jabłońska – klasa VIb, Sebastian Lewandowski – klasa VIb, Igor Mikołajczyk – klasa VIb, Michalina Skowrońska – klasa VIa, Emil Szczupakowski – klasa VIa, Weronika Tobolska klasa Vib.

I miejsce i tytuł Sportowca Szkoły Podstawowej nr1 w Brześciu Kujawskim zdobył uczeń klasy VIa Emil Szczupakowski ( 353 głosy );

II miejsce zajął Mateusz Gapski również uczeń klasy VIa ( 292 głosy );

III miejsce zajął Igor Mikołajczyk uczeń klasy VIb ( 287 głosów );

IV miejsce zajęła Michalina Skowrońska uczennica klasy VIa ( 262 głosy );

V miejsce zajął Sebastian Lewandowski uczeń klasy VIb ( 249 głosów );

VI miejsce zajęła Ewelina Drożdżewska uczennica klasy VIa ( 235 głosów );

VII miejsce zajęła Weronika Tobolska uczennica klasy VIb ( 227 głosów );   VIII miejsce zajęła Anna Drabik uczennica klasy VIb ( 207 głosów );               IX miejsce zajął Łukasz Chaberski uczeń klasy VIb ( 204 głosy );

X miejsce zajęła Paulina Jabłońska uczennica klasy VIb ( 192 głosy ).  Wszyscy kandydaci na Najlepszego Sportowca Szkoły Podstawowej nr1           w Brześciu Kujawskim otrzymali pamiątkowe dyplomy.

„TRZYMAJ FORMĘ” – SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DLA DZIEWCZĄT KLAS VI

„Trzymaj formę” pod takim hasłem w miesiącu kwietniu podczas zajęć Szkolnego Koła Sportowego odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową dla dziewcząt klas szóstych. Turniej piłki siatkowej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i stanowił doskonały sposób zachęcenia dziewcząt do aktywnego uczestnictwa w życiu sportowym na terenie szkoły. Zaangażowanie się w życie sportowe było też dla nich jedną z możliwości oderwania się od codziennych zajęć. Ponadto wspólne spędzenie czasu sprzyjało pozytywnym kontaktom oraz doskonaleniu efektywnej współpracy i współdziałania.

W rywalizacji klasowej I miejsce zdobyła klasa VIa, II miejsce zajęła klasa VIb natomiast III miejsce zajęła klasa VIc.

Turniej wzbudził wiele pozytywnych emocji, dostarczył dużo radości. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

„WESOŁO SIĘ BAWIMY” - ZAJĘCIA SPORTOWO – REKREACYJNE DLA UCZNIÓW KLASY IB

„Wesoło się bawimy” pod takim hasłem w miesiącu marcu, kwietniu i maju odbywały się zajęcia sportowo – rekreacyjne z uczniami klasy Ib. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznawania wiele różnorodnych gier i zabaw. W ten sposób chciałam ich przygotować do organizowania sobie nietypowych form rekreacji ruchowej w czasie wolnym od zajęć w szkole.   Dzieciom uczęszczającym na zajęcia starałam się także przekazać w jaki sposób można pożytecznie i z korzyścią dla zdrowia spędzić wolny czas. Dążyłam również do poprawy ogólnej wydolności i samopoczucia po zajęciach w szkole oraz usprawnienia organizmu. Przyczyniłam się w ten sposób do propagowania zdrowego stylu życia i krzewienia kultury fizycznej wśród uczniów.

Ewa Sawińska