SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” odbyła się w naszej szkole 6 października. Tym razem przebiegała ona pod hasłem: „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem.” Celem akcji było uświadomienie wszystkim zagrożeń związanych z ociepleniem klimatu. Jak co roku uczniowie porządkowali: boisko, teren wokół szkoły, przystanek PKS, działki. Akcję poprzedziły pogadanki wychowawców klas i nauczycieli przyrody na temat ochrony środowiska. W klasach i na korytarzach uczniowie powiesili także gazetki poświęcone tym zagadnieniom. Przed wyruszeniem w teren odbył się apel, na którym uczniowie klasy VI c przedstawili cel akcji oraz podali sposoby, które każdy z nas może wykorzystać, by przeciwdziałać zmianom klimatu.

Uczniowie klasy Va przedstawili inscenizację „Segreguj z nami”. Efekty tegorocznego sprzątania uczniowie przedstawili i pracach plastycznych. Rysunki zawieszono na korytarzu szkolnym. Najładniejszy wykonała klasa IVb, II miejsce zajęła klasa Vb, a III – Vc, wyróżnienie zdobyła VI a. „Sprzątanie świata” nie jest jednodniową akcją. Ma ona pomóc w wyrobieniu postaw i zachowań, które powinny stac się stylem naszego życia.

Mirosława Bordoszewska